Solaris z najkorzystniejszą ofertą na dostawę 5 nowych przegubowców zasilanych CNG.

Firma Solaris Bus & Coach sp. z o.o. w konsorcjum z PKO Leasing S.A. złożyła najkorzystniejsza ofertę w przetargu na dostawę dla naszego Przedsiębiorstwa 5 fabrycznie nowych miejskich autobusów przegubowych, zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).

Autobusy mają pomieścić min. 160 pasażerów, w tym 45 na miejscach siedzących, ponadto być niskopodłogowe, z czworgiem drzwi, klimatyzacją oraz dodatkowymi urządzeniami grzewczymi, zasilanymi sprężonym gazem ziemnym CNG. Wyposażenie obejmie także m.in. 4 podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, wyświetlacze LED i LCD, nagłośnienie do zapowiedzi kolejnych przystanków, monitoring, system liczenia pasażerów oraz kasowniki.

Autobusy zostaną pozyskane w drodze 10-letniego leasingu operacyjnego, z opcją wykupu za 1% wartości netto przedmiotu leasingu.

Oferta Solarisa, opiewająca na 10 170 828,18 zł, uzyskała największą łączna liczbę punktów w kryteriach: cena, marża, kryterium techniczne i okazała się korzystniejsza od oferty konsorcjum mLeasing Sp. z o.o. – MAN Truck&Bus Polska Sp. z o.o.

Przegubowe gazowce powinny być dostarczone do 22 listopada. Wcześniej, bo w połowie br., flotę MPK zasili 9 autobusów elektrycznych 12 m Solarisa, zakupionych
w ramach projektu UE pn. „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą”.

 

Kontakt
MPK w Radomiu Sp. z o. o.
ul. Wjazdowa 4, 26 - 600 Radom
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 48 385 52 00