Umowa na dostawę 5 nowych „mega gazowców” podpisana!

W obecności Prezydenta Miasta Radomia, Radosława Witkowskiego została dziś podpisana umowa na dostawę 5 fabrycznie nowych miejskich autobusów przegubowych klasy mega 18 m, zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).

Zamawiającego reprezentował Prezes Zarządu MPK w Radomiu Sp. z o.o., Krzysztof Zalibowski, który podkreślił stały już w Spółce trend wymiany wyeksploatowanych autobusów na autobusy nowe, proekologiczne: gazowe i elektryczne, pozyskiwane, o ile to możliwe, z wykorzystaniem unijnych i krajowych dotacji oraz przy wsparciu Gminy.

Z kolei przedstawiciele dostawcy – konsorcjum firm Solaris Bus & Coach sp. z o.o. oraz PKO Leasing S.A. zapewniali o terminowej (do 22 listopada br.) realizacji kontraktu, opiewającego na 10 170 828,18 zł.

Prezydent Radosław Witkowski podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie transakcji. Zauważył dodatkowo istotne znaczenie autobusów gazowych dla realizowanej w Radomiu Strefy Wygodnego Ruchu, jak również dla samej gminnej Spółki, która posiadając ponad połowę taboru w wydaniu zero- (elektryczne)
i niskoemisyjnym (CNG), stanie się wkrótce jednym z krajowych liderów w dziedzinie ekologicznej komunikacji miejskiej.

Zakontraktowane przegubowe gazowce pomieszczą 155 pasażerów, w tym 45 na miejscach siedzących. Będą niskopodłogowe, z czworgiem drzwi, klimatyzacją oraz dodatkowymi urządzeniami grzewczymi, zasilanymi sprężonym gazem ziemnym CNG. Wyposażenie obejmie także m.in. 4 podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, wyświetlacze LED i LCD, nagłośnienie do zapowiedzi kolejnych przystanków, monitoring, system liczenia pasażerów oraz kasowniki dotykowe, w tym jeden
z funkcją terminala płatniczego.

Autobusy zostaną pozyskane w drodze 10-letniego leasingu operacyjnego, z opcją wykupu za 1% wartości netto przedmiotu leasingu.

Wcześniej, bo w połowie br., flotę MPK zasili 9 autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric, zakupionych w ramach projektu UE pn. „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą”.

 

Kontakt
MPK w Radomiu Sp. z o. o.
ul. Wjazdowa 4, 26 - 600 Radom
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 48 385 52 00