Konkurs na imiona dla nowych „elektryków” rozstrzygnięty!

 

Konkurs na imiona dla nowych „elektryków” rozstrzygnięty!

 

Rekordowe 5310 głosów oddali internauci w Konkursie na imiona dla 6 kolejnych autobusów elektrycznych, które będą użytkowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu od 2023 roku. Wybór 6 z 20 finałowych imion był zacięty do samego końca głosowania, które zostało zamknięte o północy z niedzieli na poniedziałek. W efekcie, przegubowe Solarisy Urbino 18 electric, które w przyszłym roku pojawią się na radomskich ulicach nosić będą imiona:

„YOUNG EKOSIA”

„PRĄDOZAUR”

„ELEKTRODZILLA”

„PAN TOGRAF”

„MEGAMOCNY”

„ENERGICZNY JAMNIK”

Autorom wybranych imion zostaną wręczone nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora i partnerów Konkursu.

Zakup przez radomskie MPK pierwszych w Radomiu przegubowych autobusów elektrycznych odbywa się w ramach projektu pn. „Rozwój elektromobilności w transporcie zbiorowym Miasta Radomia poprzez zakup 6 autobusów elektrycznych 18 m wraz z infrastrukturą”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu priorytetowego „Zielony transport publiczny (Faza I)”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu za wspólną zabawę, której organizacją Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji włączyło się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Kontakt
MPK w Radomiu Sp. z o. o.
ul. Wjazdowa 4, 26 - 600 Radom
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 48 385 52 00