SPOTKANIE WIGILIJNE MPK W RADOMIU

Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyło się spotkanie wigilijne pracowników MPK, z udziałem zaproszonych gości na czele z Prezydentem Miasta Radomia Radosławem Witkowskim.

Prezes Zarządu Spółki Krzysztof Zalibowski wyraził podziękowania dla całej załogi MPK za rzetelną pracę w 2022 r.  na rzecz miasta, jego mieszkańców oraz złożył pracownikom życzenia świąteczno –noworoczne. Podkreślił, że mijający rok był rokiem trudnym, z powodu wciąż trwającej epidemii koronawirusa, wojny na Ukrainie, czy niespotykanie wysokiej inflacji w kraju, która spowodowała drastyczny wzrost kosztów funkcjonowania Spółki, a zarazem dotknęła budżety domowe pracowników.

Mimo tych wszystkich przeciwności udało się zakończyć rok z poczuciem dobrze wykonanej misji, jaką jest zlecony przez Gminę przewóz pasażerów. Kontynuowana była wymiana taboru oraz modernizowana zajezdnia, z postulowaną poprawą warunków socjalnych na dyspozytorni. Najważniejsze w tym roku było jednak podpisanie, w czerwcu, kolejnej umowy z Gminą Miasta Radomia na świadczenie usług przewozowych, co zapewniło Spółce podstawy funkcjonowania przez kolejnych 10 lat. Także dzięki wsparciu Prezydenta Radosława Witkowskiego udało się w tym roku dwukrotnie podnieść wynagrodzenie dla załogi.

Do podziękowań i życzeń przyłączyli się również zaproszeni goście. Prezydent Radosław Witkowski zauważył, że mimo trudnej sytuacji budżetowej Miasta, rozwój komunikacji publicznej pozostaje jednym z jego priorytetów, a MPK, jako spółka gminna oraz jej pracownicy nadal mogą liczyć na jego wsparcie.

Tradycyjne Słowo Boże skierował do zebranych  ks. kan. Czesław Wawrzyńczak, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

 

Kontakt
MPK w Radomiu Sp. z o. o.
ul. Wjazdowa 4, 26 - 600 Radom
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 48 385 52 00