Plik:Logo BIP uproszczone.svg – Wikimedia Polska

 

 

MZDiK: To był pracowity weekend!

 

 

 

 

KONKURS NA IMIONA DLA NOWYCH „ELEKTRYKÓW” ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs na imiona dla nowych „elektryków” rozstrzygnięty!

Rekordowe 5310 głosów oddali internauci w Konkursie na imiona dla 6 kolejnych autobusów elektrycznych, które będą użytkowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu od 2023 roku. Wybór 6 z 20 finałowych imion był zacięty do samego końca głosowania, które zostało zamknięte o północy z niedzieli na poniedziałek. W efekcie, przegubowe Solarisy Urbino 18 electric, które w przyszłym roku pojawią się na radomskich ulicach nosić będą imiona:

„YOUNG EKOSIA”


„PRĄDOZAUR”

„ELEKTRODZILLA”

„PAN TOGRAF”

„MEGAMOCNY”

„ENERGICZNY JAMNIK”


Autorom wybranych imion zostaną wręczone nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora i partnerów Konkursu.

Zakup przez radomskie MPK pierwszych w Radomiu przegubowych autobusów elektrycznych odbywa się w ramach projektu pn. „Rozwój elektromobilności w transporcie zbiorowym Miasta Radomia poprzez zakup 6 autobusów elektrycznych 18 m wraz z infrastrukturą”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu priorytetowego „Zielony transport publiczny (Faza I)”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu za wspólną zabawę, której organizacją Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji włączyło się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności.

 

 

 


 

loader-image
Radom, PL
04:01, kwi 21, 2024
3°C
słaba mżawka
Skip to content