Plik:Logo BIP uproszczone.svg – Wikimedia Polska

 

 

MZDiK: To był pracowity weekend!

 

 

 

 

KONKURS NA NAZWY/IMIONA DLA 9 ELEKTROBUSÓW ROZSTRZYGNIĘTY!

W poniedziałkowe przedpołudnie dobiegło końca głosowanie internautów na nazwy/imiona dla 9 autobusów elektrycznych, które w połowie przyszłego roku zasilą flotę MPK. Wybór dziewięciu, z dwudziestu finałowych propozycji, był niezwykle zacięty i trwał do samego końca. Oddano łącznie blisko tysiąc głosów. W ich efekcie, kolejne elektryczne Solarisy, które w przyszłym roku pojawią się na radomskich ulicach nosić będą nazwy/imiona:

ANTYSMOG ANTONI, BRYCZKA ELEKTRYCZKA, EKOBUSIO, EKO JULIA, ELEKTRA, ELEKTROPODWÓZKA, KASPEREK, MKNĄCY BEZGAZ, PANTOGRAFEK.

Tytułem wyjaśnienia ze strony autorów, imiona: Julia i Antoni są najpopularniejszymi imionami nadawanymi dzieciom w Radomiu w minionym roku, natomiast Kasperek, to imię zgłoszone przez mamę chorego na autyzm, 10-letniego Kaspra, zafascynowanego autobusami i komunikacją miejską.

Autorzy zwycięskich nazw otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Solaris Bus & Coach, która jest wykonawcą „unijnego” projektu MPK pn. „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspólną zabawę, którą włączyliśmy się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywające się pod hasłem: „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

 

 

 


 

loader-image
Radom, PL
maj 28, 2024
16°C
bezchmurnie
Skip to content