Plik:Logo BIP uproszczone.svg – Wikimedia Polska

 

 

MZDiK: To był pracowity weekend!

 

 

 

 

PIERWSZY TAKI AUTOBUS W RADOMIU! 2018.03

Pierwszy taki autobus w Radomiu!

Przez najbliższe 3 tygodnie pasażerów linii 4, 7, 9 i 17 czeka nie lada atrakcja – możliwość przejazdu niespotykanym dotąd w Radomiu autobusem MAN Lion’s City GL. Ten wyjątkowo długi (18,75m)
i pojemny (157 miejsc, w tym 45 siedzących) pojazd, o wyróżniającym się wyglądzie, testowany będzie pod kątem jego funkcjonalności w transporcie zbiorowym na ulicach naszego miasta.
Zaletą przegubowca, poza pojemnością, jest pięcioro szerokich, dwuskrzydłowych drzwi, ułatwiających sprawny przepływ dużej liczby pasażerów i skrócenie postojów na przystankach. Pojazd jest w pełni klimatyzowany, niskopodłogowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Płynną jazdę zapewnia automatyczna skrzynia biegów, zaś jednostka napędowa, o mocy 360 KM, spełnia wysoką normę emisji  spalin – EURO 6.

Testy wyjątkowego autobusu wpisują się w politykę radomskiego MPK, opartą na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań taborowych, w zakresie poprawy komfortu pasażerów, przy jednoczesnym utrzymywaniu stabilności ekonomicznej Spółki.

 

 

 


 

loader-image
Radom, PL
maj 29, 2024
15°C
bezchmurnie
Skip to content