Plik:Logo BIP uproszczone.svg – Wikimedia Polska

 

 

MZDiK: To był pracowity weekend!

 

 

 

 

PRZETARG NA ELEKTRYCZNE PRZEGUBOWCE ROZSTRZYGNIĘTY!

Solaris Bus & Coach sp. z o.o. dostarczy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji w Radomiu 6 fabrycznie nowych autobusów elektrycznych 18 m klasy MEGA, z trzema dwuwyjściowymi ładowarkami mobilnymi oraz wybuduje stację szybkiego ładowania pantografowego na pętli przy ul. Królowej Jadwigi.

Elektryczne przegubowce obsługiwać będą linię nr 7, biegnącą między osiedlami Michałów i Południe.

Oferta Solarisa była jedyną złożoną w przetargu rozstrzygniętym przez MPK 20 kwietnia br. Opiewa na kwotę 19 800 000 zł netto (24 354 000 zł brutto).

Zamówienie związane jest z realizacją przez miejską Spółkę projektu pn. „Rozwój elektromobilności w transporcie zbiorowym Miasta Radomia, poprzez zakup
6 autobusów elektrycznych 18 m wraz z infrastrukturą”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu priorytetowego: „Zielony transport publiczny (Faza I)”.

Na ten cel MPK ma zapewnioną z NFOŚiGW dotację w wysokości 12 622 500 zł oraz niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości 5 237 500 zł.
W związku z tym, że zaoferowana przez Wykonawcę cena przekracza o 1 940 000 zł założone w projekcie koszty kwalifikowane realizacji Przedsięwzięcia, Spółka zwróciła się do NFOŚiGW o zwiększenie kwoty dotacji oraz pożyczki. Zgodnie z założeniami, dostawy autobusów powinny zostać zrealizowane sukcesywnie, od lutego do sierpnia 2023 roku.

Podpisanie kontraktu z Solarisem planowane jest przed końcem kwietnia. Obecnie we flocie MPK eksploatowanych jest 19 autobusów elektrycznych 12-metrowych, pozyskanych przez Gminę Miasta Radomia oraz Spółkę w ramach projektów dofinansowywanych środkami UE).
Wraz z 42 autobusami zasilanymi sprężonym gazem ziemnym (CNG), stanowi to większościowy udział taboru zero- i niskoemisyjnego we flocie MPK, co wpisuje się
w proekologiczną politykę władz miasta.

 

 

 


 

loader-image
Radom, PL
maj 29, 2024
15°C
bezchmurnie
Skip to content