Plik:Logo BIP uproszczone.svg – Wikimedia Polska

 

 

MZDiK: To był pracowity weekend!

 

 

 

 

UMOWA NA DOSTAWĘ 10 ELEKTROBUSÓW DLA MPK PODPISANA!

Pierwszych 10 autobusów elektrycznych w barwach MPK wyjedzie na ulice Radomia w połowie 2020 roku. Umowa na dostawę elektrobusów, podpisana dziś siedzibie Spółki przez Prezydenta Miasta Radosława Witkowskiego oraz Krzysztofa Musiała Dyrektora firmy Solaris Bus&Coach, zakłada także dostawę ładowarek zajezdniowych oraz dwóch stacji ładowania pantografowego, które zlokalizowane będą na pętlach końcowych przy ul. Andersa i ul. Sycyńskiej.

Nowe, bezemisyjne autobusy Solaris Urbino Electric będą obsługiwały linię nr 1.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli także: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Zasępca Prezydenta Miasta Radomia Konrad Frysztak, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg
i Komunikacji Piotr Wójcik, władze MPK w Radomiu Sp. z o.o. na czele z Prezesem Krzysztofem Zalibowskim oraz przedstawiciele załogi i mediów.

Zakup nowoczesnego i ekologicznego taboru, wraz z infrastrukturą zasilającą, za kwotę ponad 30 mln zł, był możliwy dzięki pozyskaniu przez Gminę Miasta Radomia unijnej dotacji w ramach projektu multimodalnego, zakładającego także m.in. budowę ścieżek rowerowych, wiat przystankowych
oraz parkingu.

O pozyskanie kolejnych 9 autobusów elektrycznych, MPK w Radomiu Sp. z o.o. stara się już samodzielnie, zabiegając o unijną dotację w wysokości ponad 19 mln zł w ramach konkursu POIiŚ.
Po pozytywnym przejściu oceny formalnej, złożony w styczniu wniosek podlega obecnie ocenie merytorycznej I stopnia. Ostateczne decyzje o wyborze beneficjentów konkursu zapadną pod koniec roku.

 

 

 


 

loader-image
Radom, PL
02:43, kwi 21, 2024
3°C
zamglenia
Skip to content